Publikované: 23.02.2015 00:46:10

3 zápasy , 3 výhry

obr_Kadeti úspešní na tripe

Kadeti úspešní na tripe.

Kadeti KINGS odštartovali v piatok v celoslovenskej kadetskej lige súboje o konečne umiestnenie.  V skupine o 14. -17. miesto ich čakala porcia troch zápasov na súperových palubovkách.
Prvý duel odohrali v piatok popoludní v Handlovej, kde po  vyrovnanom  priebehu strhli víťazstvo na svoju stranu. V sobotu a v nedeľu si v Bratislave zmerali sily s "áčkom" i "béčkom" BSC BRATISLAVA.

PIATOK:

ŠBK HANDLOVÁ - KINGS BARDEJOV  78:91  ( 43:44 )

štvrtiny : 18:28, 25:16, 15:22, 20.25

Body a zostava KINGS: Čepiga 18, Paľa 18, Biroš 16, Hitrík 16, Kobulnický 15, Kučeravý 6 , Dendis 2 , Mizík , Ivan

DSC00061.jpgŠtart  do zápasu mali lepší domáci hráči, ktorý už v 4. minúte viedli 18:7 . Naši kadeti však  zlepšenou celoplošnou obranou už v prvej štvrtine domácim nedovolili viackrát skórovať a šnúrou 21 bodov otočili skóre na 28:18. Hra a skóre sa v priebehu druhej štvrtiny menila ako na hojdačke.  Raz boli lepší domáci hráči, ktorí hneď v úvode 14 bodovou šnúrou strhli vedenie opäť na svoju stranu -  38:34 , aby vzápätí hostia znovu v zápase kontrovali a v konečnom súčte  prvý polčas vyhrali o jeden bod 44:43. V druhom dejstve hostia umnou hrou ušli súperovi na rozdiel 10-15 bodov a v ďalšom priebehu zápasu si svoj náskok ustrážili a pripísali si víťazstvo na svoje konto.

SOBOTA:

BSC BRATISLAVA B -KINGS BARDEJOV 56:102 (26:53)

štvrtiny: 14:29 , 12:24 , 14:26, 16:23

Body a zostava KINGS :  Čepiga 17, Kučeravý 17, Kobulnický 14 , Hitrík 13, Durkáč 13, Biroš 10 , Dendis 6, Paľa 5 , Ivan 4, Mizík 3

V sobotu kadetov čakal najľahší súper v súťaži, preto sa dalo očakávať , že si naši hráči schuti zahrajú a aj zastrieľajú. Vzhľadom k tomu , že ich v nedeľu ráno čakal oveľa náročnejší duel , aby sme ušetrili sily, dostala príležitosť celá lavička . DSC00075.jpg V závere stretnutia bola pokorená aj sto bodová hranica a taktiež aj povinné druhé víťazstvo na našom konte.

NEDEĽA:

BSC BRATISLAVA A - KINGS BARDEJOV  70:76 ( 30:39)

štvrtiny :  10:23 , 20:16, 16:18, 24:19

Body a zostava KINGS : Hitrík 19, Kobulnický 15, Biroš 15, Paľa 12, Durkáč 11, Čepiga 2, Kučeravý 2

Úvodná štvrtina nedeľňajšieho zápasu kadetom vyšla na výbornú. Rýchlo sa ujali vedenia a rýchlymi brejkmi si vypracovali poľahky 10 bodový náskok , ktorý si udržali aj v priebehu druhej štvrtiny.  V druhom polčase sa hra viac vyrovnala. Pre päť osobných chýb postupne z hry vypadli Čepiga a Biroš a naši kadeti sa začali obávať o výsledok . Domácim sa podarilo zápas zdramatizovať . Na konci štvrtej štvrtiny bol stav  už vyrovnaný 65:65 . Samotný záver  hostia nakoniec zvládli a pripísali si  tak tretie víťazstvo , čím splnili svoj cieľ s ktorým cestovali na západ republiky.

Najbližší zápas čaká našich kadetov na domácej palubovke 7. marca  , keď privítajú v odvete súpera z Handlovej.