Publikované: 07.03.2015 22:45:49

KINGS - HANDLOVÁ 84:50

obr_Víťazstvo o 34 bodov nad Handlovou

Víťazstvo o 34 bodov nad Handlovou.

V sobotu popoludní odohrali kadeti KINGS na domácej palubovke štvrtý vzájomný zápas s Handlovou v tejto sezóne. Vzájomná bilancia zápasov  bola  jednoznačne na našej strane . Doterajšie tri zápasy síce  priniesli vyrovnaný priebeh zápasov no po záverečnom klaksóne sa vždy radovali naši kadeti. basket bj-handlova jm (8).jpg

Podobný priebeh zápasu sa očakával aj dnes.  Pre zranenia a choroby  nastúpili obidve mužstvá v nekompletných zostavách . Prvý polčas priniesol  podobný scenár  ako predchádzajúce vzájomne zápasy  - vyrovnaný priebeh. Mužstva sa  postupne striedali vo vedení a ani jednému mužstvu sa nepodarilo odtrhnúť od súpera na viac ako päť bodov .Polčasový výsledok 35:32 naznačoval , že dráma bude pokračovať aj  v druhom polčase.  Našťastie naši hráči v  druhom polčase zlepšenou obranou prinútili súpera k chybám . Zlepšili sme streľbu, vyšlo niekoľko rýchlych protiútokov a  za stavu 39:37  sme dosiahli šnúru 12 bodov , čím sme definitívne  zlomili odpor súpera.  Rozdiel v skóre postupne narastal až sa zastavil na konečných 34 bodov . Naši  kadeti  si vybojovali ďalšie dva body do tabuľky  a dokázali poraziť Handlovú aj vo štvrtom vzájomnom zápase.

Hodnotenie trénera Miroslava Kobulnického po víťaznom zápase: " Pred zápasom som mal obavy . Nevedel som v akej zostave nastúpime . Pre zranenia a choroby nám chýbalo viacero hráčov, ale ukázalo sa, že s podobnými problémami zápasil aj náš súper, ktorí pricestoval na zápas so siedmimi hráčmi , čo sme náležite využili a z doterajších štyroch zápasov s Handlovou sme  tento krát vyhrali najvyšším rozdielom. Nespokojný som hlavne s úspešnosťou streľby na ktorej musia chalani maximálne zapracovať . "

V sobotu a v nedeľu 21.a 22.3.2015 odohrajú kadeti KINGS posledné dve zápasy tohto ročníka kadetskej ligy , keď na svojej palubovke privítajú hráčov BSC BRATISLAVA.

KINGS BARDEJOV - ŠBK HANDLOVÁ  84:50  ( 35:32 )

štvrtiny : 18:17 , 17:15, 21:9 , 28:9

Body a zostava KINGS :  Kobulnický 21, Paľa 20, Kučeravý 18, Ivan 9, Durkáč 7, Billý 6, Seman 3, Dendis a Olejár